19/05/2023Просмотров: 373

Підприємства AES Group згенерували понад 1 млрд грн податків для українського бюджету

Інвестиційно-промислова група AES Group представила фінансову звітність за 2022 рік. У критичний час підприємства продовжували операційну роботу та розвивали важливі для економіки галузі – спиртову і нафтогазову промисловість та сонячну енергетику. За рік група згенерувала понад 1 млрд грн податків та інвестувала більш ніж 315 млн грн.

Концерн «УкрСпецСпирт», що входить до складу AES Group, зараз є найтехнологічнішим підприємством на українському ринку. У 2022 році заводи концерну виготовили та реалізували 805 тис. дал спирту. Це забезпечило продукцією фармацевтичні й лікеро-горілчані заводи, підприємства критичної інфраструктури. Продуктивність виробництва дозволила поповнити бюджет країни на більш як 1 млрд грн. З них понад 985 млн грн – через сплату акцизного податку податковими векселями.

У 2022 році AES Group втілила низку масштабних проєктів модернізації спиртзаводів. Загальні інвестиції в галузь склали близько 120 млн гривень. На Артемівському заводі впровадили нові технології з низькотемпературного розварювання крохмаловмісткої сировини та автоматизації підприємства, завдяки яким якість спирту стала вищою, було  оптимізовано технологічні процеси та заощаджено енергоносії. Гордість підприємства – встановлення сучасного обладнання по виробництву діоксиду вуглецю. Новітні процеси дозволяють отримувати продукцію харчової якості та відкривають для підприємства нові ринки збуту.

На Караванському спиртовому заводі 1709 у 2022 році збудували сучасний цех з очищення води, яка необхідна для потреб виробництва. Новітнє устаткування, встановлене тут, використовують у харчовій промисловості. В результаті цех «дає» воду найвищого ступеня очистки, яка  дозволила покращити якість продукції в цілому, а також збільшити витривалість обладнання.

Більш ніж 105 млн грн податків минулого року відрахували нафтогазові підприємства AES Group, яким попри воєнний стан вдалось вийти на заплановані цифри та оберти.

Понад 6,7 млн грн сплатили до казначейства сонячні електростанції AES Group та виробили майже 9,6 ГВт електроенергії. «АЛЬТЕРНАТИВ ЕНЕРДЖІ СОРСЕС СОЛАР», «БОРКИ СОЛАР» та «СОЛАР СОЛЮШНС ЮКРЕЙН» рятували під час блекаутів та дозволяли зберегти світло у понад 60 тисячах домівок.

«Попри складний, напружений час ми виконали план майже на 100%, а це – показник ефективного прийняття рішень та злагодженої роботи команди. Нафтогазові підприємства є критично важливими для країни, спиртові – генерують значні податки, а сонячна енергетика має значний потенціал у розвитку енергонезалежності держави. Тож ми працювали і продовжуємо працювати для укріплення промислової стабільності України. Певен, високотехнологічне сучасне виробництво, яке працює відповідально та чесно – це те, що потрібно економіці України і сприятиме якнайскорішій відбудові країни після Перемоги», – зазначив президент інвестиційно-промислової групи AES Group Костянтин Валеулін.

Схожі новини

Заява AESGroup
Заява AES Group
Заява AES Group