8/06/2023Просмотров: 281

Енергоощадне виробництво: «УкрСпецСпирт» оновлює технології зменшення енерговитрат

На Харківщині триває модернізація спиртзаводів «УкрСпецСпирту». Цьогоріч концерн, який входить до інвестиційно-промислової групи AES Group, планує встановити на виробництві більш енергоефективне обладнання, зокрема — котельне. На ці роботи інвестгрупа направила близько 1,2 млн грн. 

Зараз реконструкцію котельної зали здійснюють на Караванському спиртзаводі.  Тут встановлять парові котли з продуктивністю 10 тонн пари на годину, які належать до типу вертикально-водотрубних двобарабанних котлів з природною циркуляцією. В якості джерела енергії вони «споживають» тверде паливо або біомасу.  Термін служби нового обладнання становить більше 20 років, а від застосування надійних комплектуючих європейських виробників на підприємстві чекають надійної і більш енергоощадної роботи. Як зазначають в концерні, обрані технологічні рішення підвищують як ККД, так і екологічність спалювання твердого палива. А повна автоматизація роботи виключить «людський фактор».

В майбутньому аналогічне теплогенеруюче устаткування змонтують і на Артемівському заводі. Там нині розробляють проєктно-кошторисну документацію для зведення сучасної твердопаливної котельної «з нуля».

Поштовхом до пошуку більш ощадних технологічних рішень для концерну стало непевне становище української енергосистеми, тотальне подорожчання енергоресурсів та різних видів палива на фоні збройної агресії росії. Разом з тим, в інвестгрупі певні –  спиртзаводи мають відповідати світовим тенденціям в галузі, а енергоощадність – одна з них.

Український виробник також поділився планами подальшого розвитку спиртзаводів. На Караванському планують звести окремий виробничий цех для сушки барди – побічного продукту від обробки зерна для спирту. Щодо планів модернізації Артемівського заводу – будівництво цеху з виробництва кукурудзяного масла.

«З часів зведення українських спиртзаводів технології змінилися докорінно. Якщо ми хочемо бути конкурентними на міжнародному ринку, хочемо створити комфортні умови праці для наших робітників та ставати енергоощадними – треба змінюватись. Ми поступово і невпинно замінюємо обладнання на різних ланках виробництва і сервісне устаткування, зводимо нові цехи, аби по максимуму використати побічні продукти виробництва спирту. Вже зараз «УкрСпецСпирт» — один із найтехнологічніших концернів в Україні. І ми не зупиняємося», — прокоментував президент інвестиційно-промислової групи AES Group Костянтин Валеулін.

Продукція «УкрСпецСпирту» завдяки осучасненню технологій виготовлення почала завойовувати також іноземні ринки. У 2022-му цей спирт почали експортувати до п’яти країн.

Нагадаємо, Артемівський та Караванський спиртзаводи приватизували у 2020 і 2021 роках відповідно. На їх потужностях зараз працює концерн «УкрСпецСпирт». За ці декілька років власник виконав ґрунтовні роботи з реконструкції та повністю оновив технічну складову. Навіть в час повномасштабної війни продовжили модернізувати окремі технологічні ділянки та встановлювати сучасне устаткування, аналізуючи закордонні тренди в галузі. Загалом в розвиток виробництва інвестгрупа вклала 120 млн грн.

У 2022-му на Караванському заводі збудували цех із очищення води, яка необхідна для потреб виробництва, а на Артемівському інтегрували у виробничий процес нову технологію з низькотемпературного розварювання крохмаловмісткої сировини, а також автоматизували окремі виробничі процеси та встановили актуальне обладнання із виробництва діоксиду вуглецю.

Схожі новини

Заява AESGroup
Заява AES Group
Заява AES Group